Nowoczesne metody walki z bólami pleców i kręgosłupa

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Bóle pleców i kręgosłupa należą do najbardziej uciążliwych dolegliwości, z jakimi zmagają się pacjenci na różnych etapach życia. Leśny Dom Seniora w Piastowie, oprócz komfortowych warunków do wypoczynku i codziennego funkcjonowania, oferuje swoim gościom i pensjonariuszom nowoczesne metody rehabilitacji tych newralgicznych partii ciała.

Jedną z metod stosowanych w ośrodku jest kompleksowy program rehabilitacji bólu pleców Tergumed, składający się z pięciu stacji terapeutyczno–treningowych. System Tergumed jest linią produktów w całości produkowaną w Niemczech, cechującą się niezawodnością i najwyższym standardem. Nowoczesny sprzęt pozwala na ocenę siły i zakresu ruchu, analizę uzyskanych wyników, porównywanie wyników z danymi referencyjnymi i automatyczne przekształcanie ich w program treningowy. Każdy trening wykonany przez pacjenta jest archiwizowany i kontrolowany, a jego wyniki dokumentowane. Tergumed znajduje zastosowanie u pacjentów z dyskopatią, złamaniami trzonów kręgów, urazami kręgosłupa leczonymi zachowawczo i operacyjnie, chorobami zwyrodnieniowymi kręgosłupa, bocznym skrzywieniem kręgosłupa, czy zmianami zwyrodnienioniowymi. Z systemu można również korzystać profilaktycznie, by wzmocnić mięśnie tułowia.

lesny_dom_seniora_1-min

Innym przykładem nowoczesnego sprzętu rehabillitacyjnego wykorzystywanego w Leśnym Domu Seniora jest Platinium, czyli nowoczesny stół do trakcji kręgosłupa szyjnego i lędźwiowego z możliwością trójpłaszczyznowej korekcji ułożenia leżyska za pomocą precyzyjnych sprężyn gazowych. Platinium pozwala wykonać trakcję statyczną, harmoniczną oraz przerywaną. Zabiegi są zalecane pacjentom z takimi dolegliwościami jak przepuklina jądra miażdżystego z wypadnięciem dysku, zwyrodnienie krążka, choroba stawowa, zmniejszona ruchomość stawów (sztywność tkanki miękkiej), hypomobilność stawów kręgosłupa (w tym zablokowanie stawów międzywyrostkowych), zwiększone napięcie mięśniowe, wypadnięcie dysku międzykręgowego, choroba zwyrodnienia dysku międzykręgowego, czy rwa kulszowa.

Reklama

Wszystkie zabiegi przeprowadzane są przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę, która rozumie potrzeby pacjentów w każdym wieku. Goście i pensjonariusze mogą liczyć na całodobową opiekę i różnorodne formy wypoczynku i relaksu w nowoczesnym SPA.

Przeczytaj również

Nasze magazyny

Reklama

[instagram-feed]

Reklama

Reklama