Rehabilitacja ciała i umysłu

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Położony w malowniczej okolicy wsi Piastowo na Kujawach Leśny Dom Seniora to tak naprawdę miejsce dla każdego. Wszystko za sprawą wyjątkowo szerokiej oferty zabiegów rehabilitacyjnych, z których mogą korzystać również osoby młode, które potrzebują pomocy specjalistów.

Kinezyterapia to leczenie ruchem, nazywane też gimnastyką leczniczą. W Leśnym Domu Seniora mogą z niej skorzystać osoby z bólami kręgosłupa, niedowładem kończyn czy zanikami mięśniowymi. To dolegliwości, które mogą spotkać osoby w każdym wieku. Kinezyterapia poprawia wydolność organizmu i pomaga ukształtować dobre nawyki ruchowe.

Reklama

lesny_dom_seniora_111

Ośrodek specjalizuje się także w hydroterapii. Zabiegi z wykorzystaniem wody pomagają w walce z bezsennością, nadpobudliwością nerwową czy migreną. Z kolei elektroterapia to leczenie prądem stałym, wskazane na utrudniony zrost kości czy zaburzenia krążenia. Nie można też zapomnieć o urazach stawów czy trudno gojących się ranach – jedną z metod leczenia tych dolegliwości jest laseroterapia, również stosowana w domu w Piastowie. W tym przypadku na organizm działa specjalna wiązka światła, uśmierzająca ból i likwidująca obrzęki.

Sprzęt, w jaki wyposażony jest Leśny Dom Seniora, jest najwyższej klasy. Sollux to lampa emitująca promieniowanie elektromagnetyczne, stosowane w walce ze stanami zapalnymi i bólami mięśni. Z kolei Gamma to platforma testowo-treningowa, z której korzystać mogą zarówno sportowcy, jak i osoby z urazami ortopedycznymi. Wreszcie Alfa – urządzenie pomagające odzyskać sprawność, chociażby po urazach głowy, ale też przydatne dla pacjentów na przykład ze stwardnieniem rozsianym.

Leśny Dom Seniora w Piastowie jest przede wszystkim miejscem, w którym można radośnie i zdrowo spędzić jesień życia. Jednak posiada on bogatą ofertę, skierowaną do każdego, kto chce się cieszyć zdrowiem, a przy okazji zrelaksować się w zjawiskowej scenerii Piastowa na Kujawach.

Przeczytaj również

Nasze magazyny

Reklama

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

Follow on Twitter

Reklama

Reklama