Życzenia nieskomplikowane

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Minęła Wigilia i Święta Bożego Narodzenia – poza aspektem religijnym/rekreacyjnym (jeden nie wyklucza drugiego), poza wspólnymi rozmowami nad specjałami świątecznymi, poza prezentami mamy jeszcze za sobą tonę życzeń niedopasowanych. Także, zanim bliscy ponownie wkurzą Was mocą bezsensownych życzeń na ten nadchodzący wielkimi krokami Nowy Rok, powiedzcie im, czego Wam życzyć.

Przykładowo, jeśli jesteś singlem, może marzysz o drugiej połowie, a może jednak Twoim największym marzeniem jest założenie kapeli rockowej, a Wam, niedawno zaślubieni ludzie, nie dziecko się marzy, a podróż dookoła świata, tylko nikt nie życzył Ci założenia kapeli, a Wam wspaniałych podróży, było tylko o drugiej połowie, o miłości i o bobasach. 

Życzenia nie w punkt, zwłaszcza od najbliższych osób, nosimy niczym zadrę w sercu, a tu zaraz noworoczne życzenia Szczęśliwego Nowego Roku i żebyś…, ale tu jeszcze zdążymy opanować ten potok niewłaściwości.

Pośród rozmów między Świętami a Nowym Rokiem opowiadajcie ludziom o swoich marzeniach, mówcie o nich głośno, powiedzcie wyraźnie, czego samym sobie życzycie, żeby w tych wszystkich wiadomościach i przy spotkaniach twarzą w twarz dostać życzenia Szczęśliwego Nowego Roku i ……………………….. – tu powinny paść idealne życzenia, które chcesz dostać/usłyszeć. Poza mówieniem o swoich marzeniach włączmy nasłuch na to, co marzy się innym, żeby samemu nie popełnić gafy niewłaściwych życzeń. W przyszłym roku polecam zastosować się do tej zasady przed świętami, by dzielenie się opłatkiem i ogółem całe święta były przyjemniejsze.

 
Reklama
 
Reklama

Życzenia mają nas uskrzydlać, a nie wkurzać, mają być stworzone z myślą o konkretnej osobie, a nie powtórką z rozrywki w stylu „kopiuj-wklej”.

PS. Dopasowanych życzeń na ten 2019 rok!

Autor

Dagmara Małgorzata – Pisze, więc jest. Dużo czyta i wyciąga wnioski. Kocha góry, filmy Tarantino i potyczki słowne. W nadawaniu codzienności odpowiedniego kolorytu pomaga jej fascynacja psychologicznymi zagadnieniami i obserwowanie ludzi. Na stronie Współcześni samym sobie raczy ludzi słowem.

Przeczytaj również

Nasze magazyny

Reklama

[instagram-feed]

Reklama