Rok 2019 zaczyna się #wGdyni!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Wielkie odliczanie do Nowego Roku trwa w najlepsze! Gdynia przywita go tradycyjnie we własnym stylu – ekologicznie i alternatywnie. Na jedną noc skwer Kościuszki zmieni się w miejsce muzycznych i wizualnych atrakcji.

Zazwyczaj opcję Sylwestra „pod chmurką” wybieramy z braku innych alternatyw. W Gdyni jest zupełnie inaczej – wielu mieszkańców nie wyobraża sobie 31 grudnia bez wieczornej wizyty na skwerze Kościuszki. W tym roku gdyński Sylwester zapowiada się alternatywnie, ekologicznie i… rodzinnie. Na wypełnionej światłem i wizualizacjami scenie pojawią się artyści znani, lubiani, a przede wszystkim bardzo energiczni.

sylwester_w_gdynia_2019

Koncertowy wieczór rozpocznie lokalny zespół Kiev Office grający alternatywnego gdyńskiego rocka. Tuż po ich, jak sami mówią, „modernistycznym horrorze”, pojawi się egzotyczna i kolorowa Bovska, znana szerszej publiczności m.in. z utworów Kaktus, Na niby czy Kimchi. Jej charakterystyczny koczek i głos czarować nas będą do około godziny 23:00. Ostatnie chwile starego roku wypełnią mocne gitarowe brzmienia i charakterystyczny męski głos należący do artysty, którego nie trzeba nikomu przedstawiać… Tak, to właśnie Organek zagości na gdyńskiej scenie i popłynie bluesowo-rockowym wykonem swoich największych przebojów. W Nowy 2019 Rok wejdziemy z elektronicznym przytupem – tuż po północy wystąpi klubowy team – Vacos Malcolm. Sylwestrowy wieczór poprowadzi dziennikarz Radia Gdańsk Kamil Wicik.

Na wszystkich, którzy o północy będą bawić się na skwerze Kościuszki, czeka coś, czego jeszcze w Gdyni nie było − zamiast klasycznych fajerwerków miasto przygotowało wizualno-muzyczny pokaz z laserami i muzyką w roli głównej. Jest to ekologiczny ukłon w stronę mieszkańców, także tych czworonożnych.

Podobnie jak w poprzednich latach nie rezygnujemy ze Strefy Spotkań. Nie zabraknie dobrze już znanego z poprzednich lat „Żaru Tropików” oraz bogatej oferty gastronomicznej w foodtruckowej alejce. Nowością będzie… nie, nie zdradzimy jeszcze.

Dla rodziców, którzy zdecydują się spędzić ten wieczór z dziećmi, przygotowana zostanie specjalna Strefa Rodzinna. W trosce o bezpieczeństwo pociechy dostaną specjalne opaski identyfikacyjne.

Zacznij rok 2019 #wGdyni! To będzie z pewnością dobry rok.

Więcej informacji: www.gdynia.pl oraz w mediach społecznościowych wydarzenia: IG @rok_zaczyna_sie_wgdyni FB @Rok2019zaczynasię#wGdyni

Reklama

Mech

W jednej z lektur, które ostatnio czytałam, zasugerowano mi zwerbalizowanie