„Nie widzisz mnie”: film o zawodzie, którego nie zauważamy

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Film Anny Zoll „Nie widzisz mnie” opowiada o zawodzie, od którego tak często zależy nasze życie, czyli Kontroler Ruchu Lotniczego. Produkcja zajęła 2. miejsce w konkursie „Kadr na Pracę”.

Swoją bohaterkę, Agnieszkę Łuś, reżyserka zna jeszcze od szkoły podstawowej. Gdy miały po dwadzieścia parę lat, Anna Zoll dowiedziała się, że Agnieszka pracuje na Wieży Kontrolnej na Ławicy w Poznaniu.

zoll_2

„Było to dla mnie przełamaniem stereotypu, jakoby zawód ten wykonują tylko bardzo inteligentni, opanowani i silni psychicznie mężczyźni. Agnieszka jest bardzo inteligentną, ale i skromną, piękna, delikatną kobietą. Zawsze chciałam móc, choć na chwilę wejść na tę wieżę i zobaczyć Agnieszkę w akcji. Film ten spełnił to moje marzenie i pół dnia spędziliśmy na planie filmowym na Wieży w Poznaniu. Było to fantastyczne przeżycie, widzieć te sale operacyjne, Agnieszkę wśród tych mężczyzn, ich pełne skupienie, profesjonalizm, słyszeć, jak komunikują się z pilotami, oraz poczuć atmosferę jak dla mnie kosmiczną, co pokazałam poprzez muzykę specjalnie skomponowaną przez Michała Kowalonka” –opowiada Anna Zoll. 

Produkcja powstała przy wsparciu Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej i jej Rzecznika prasowego Pawła Łukaszewicza, który udzielił zgodę na realizację filmu.

“Wierzę, że dzięki takim akcjom, konkursom jak „Kadr na Pracę” bliżej poznamy wiele zawodów, obok których przechodzimy każdego dnia, nie zauważając lub nie zastanawiając się nad fenomenem oraz pasją niektórych zawodów” – podsumowuje reżyserka.

zoll_3

Organizatorem konkursu „Kadr na pracę” jest Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy. Konkurs ma na celu przypomnienie o setkach zawodów i specjalizacji oraz ich upowszechnianie za pomocą nowoczesnych narzędzi komunikacji. Dla portretowanych specjalistów jest to szansa na pokazanie innym ich kunsztu i techniki, dla uczestników – okazja do przedstawienia swojego talentu i stylu filmowego.

Reklama

Konkurs jest organizowany w ramach projektu „Rozwijanie, uzupełnienie i aktualizacja informacji o zawodach oraz jej upowszechnienie za pomocą nowoczesnych narzędzi komunikacji – INFODORADCA+”. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Reklama

zoll

Przeczytaj również

Nasze magazyny

Reklama

Follow on Twitter

Reklama

Reklama