Mumio Festival – Ktoś zapukał mi do buta, czyli 21 lat

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Mija 21 lat Mumio na scenie i ekranie. Z tej okazji zapraszamy Was gorąco, a z drugiej strony serdecznie, na bezprecedensowe wydarzenie –MUMIO FESTIVAL. Ktoś zapukał mi do buta, czyli 21 lat Mumio.Pragniemy zaprezentować Państwu podczas czerwcowych wieczorów w warszawskim Teatrze Ateneum, to co najcenniejsze w historii i specyfice Mumio, najlepsze sceny, pamiętne postaci, szalone improwizacje, spotkania z przyjaciółmi oraz pokazać to, czego jeszcze nikomu i nigdzie nie pokazywaliśmy na scenie i ekranie.

 

Reklama

W programie spektakle:

 • Kabaret Mumio– legendarny spektakl, który został zagrany ponad 1000 razy, a dzięki improwizacji jest ciągle bardzo świeży i inspirujący, również dla samych twórców
 • Welcome Home BoysMumio niczym Alicja w krainie czarów przenosi widza w baśniowy świat wyobraźni twórców. W tej fabularnej opowieści połączenie teatru z kinem otwiera drogę do wielu zaskakujących i komicznych zdarzeń, gdzie aktorzy niczym w „Purpurowej Róży z Kairu” swobodnie wchodzą i wychodzą z filmowego ekranu. 
 • Przybora na 102– na scenie pojawiają się trzy artystyczne temperamenty – Jeremiego Przybory, Magdy Umer i Mumio. Będzie więc dowcipnie i bardzo zabawnie, ale też refleksyjnie i wzruszająco, autorsko, muzycznie i jak zwykle improwizacyjnie.
 • Ktoś zapukał mi do buta, spektakl finałowy – Ktoś zapukał mi do buta, spektakl finałowy – czyli jak zmieścić 21 lat MUMIO w dwie godziny. Swoisty ekstrakt tego co najciekawsze w MUMIO. Do udziału w spektaklu wysłaliśmy zaproszenia wszystkim postaciom mumiowego uniwersum. Nie mamy pewności, kto przyjdzie, spodziewamy się Jeżyka, Psa, Biedronki, Pancerników, Sokoła, Fok, 15 tysięcy ludzi z osiedla za przystankiem, Profesora Sasaskiego, Duszana z motorem, Pana z saturatorem, Macieja, Jędrzeja, Pani Serwuowej z Panem Eugeniuszem i oczywiście Symfonicznego Chóru oraz wielu, wielu innych gości, których jako niespodzianki zachować pragniemy. Tak szalonego, nieprzewidywalnego i brawurowego spektaklu Mumio jeszcze nie było.

 

Ponadto w ramach jubileuszu:

 • Wernisaż wystawySemantic Pseudo Child Art, nowego kierunku w sztukach plastycznych zainicjowanego w latach 90-tych przez Dariusza Basińskiego i Tomasza Skorupę, który ujrzy światło dzienne tym razem w pracach wszystkich członków Mumio i ich przyjaciół. Nowatorski kierunek odwołuje się do dziecka ukrytego w każdym człowieku i wyzwala pierwotny dziecięcy ogląd często poważnej rzeczywistości. Prace eksponowane na wystawie zostaną zlicytowane podczas aukcji na dobry cel.
 • Kopytko i Mazy – Mumio w reklamie, przegląd wybranych dokonań Mumio w dziedzinie reklamy telewizyjnej. Gościem specjalnym będzie Iwo Zaniewski.
 • Projekcja kinowa filmów z wielokrotnie nagradzanej kampanii dla operatora sieci komórkowej. Unikalna możliwość zobaczenia filmów niepublikowanych i zarejestrowanych improwizacji.
 • Projekcja kinowa filmów kampanii wizerunkowej dla firmy z branży farmaceutycznej. Kilkuminutowe komediowe etiudy filmowe prosto z gabinetu lekarskiego.
 • Rozmowa z twórcami i anegdoty z planu filmowego.

 

Kalendarium:

 • 17 czerwca – spektakl Welcome Home Boys
 • 18 czerwca
  Legendarny spektakl Kabaret Mumio,
  Wernisaż  wystawy Semantic Pseudo Child Art
  Kopytko i Mazy– Mumio w reklamie
 • 24 czerwca – spektakl Przybora na 102
 • 27 czerwca – Ktoś zapukał mi do buta, spektakl finałowy

 

Uwaga!  To jedyna taka propozycja w historii Mumio, prosimy odważnie korzystać!

 

Przeczytaj również

Reklama