Mumio Festival – Ktoś zapukał mi do buta, czyli 21 lat

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Mija 21 lat Mumio na scenie i ekranie. Z tej okazji zapraszamy Was gorąco, a z drugiej strony serdecznie, na bezprecedensowe wydarzenie –MUMIO FESTIVAL. Ktoś zapukał mi do buta, czyli 21 lat Mumio.Pragniemy zaprezentować Państwu podczas czerwcowych wieczorów w warszawskim Teatrze Ateneum, to co najcenniejsze w historii i specyfice Mumio, najlepsze sceny, pamiętne postaci, szalone improwizacje, spotkania z przyjaciółmi oraz pokazać to, czego jeszcze nikomu i nigdzie nie pokazywaliśmy na scenie i ekranie.

 

Reklama

W programie spektakle:

 • Kabaret Mumio– legendarny spektakl, który został zagrany ponad 1000 razy, a dzięki improwizacji jest ciągle bardzo świeży i inspirujący, również dla samych twórców
 • Welcome Home BoysMumio niczym Alicja w krainie czarów przenosi widza w baśniowy świat wyobraźni twórców. W tej fabularnej opowieści połączenie teatru z kinem otwiera drogę do wielu zaskakujących i komicznych zdarzeń, gdzie aktorzy niczym w „Purpurowej Róży z Kairu” swobodnie wchodzą i wychodzą z filmowego ekranu. 
 • Przybora na 102– na scenie pojawiają się trzy artystyczne temperamenty – Jeremiego Przybory, Magdy Umer i Mumio. Będzie więc dowcipnie i bardzo zabawnie, ale też refleksyjnie i wzruszająco, autorsko, muzycznie i jak zwykle improwizacyjnie.
 • Ktoś zapukał mi do buta, spektakl finałowy – Ktoś zapukał mi do buta, spektakl finałowy – czyli jak zmieścić 21 lat MUMIO w dwie godziny. Swoisty ekstrakt tego co najciekawsze w MUMIO. Do udziału w spektaklu wysłaliśmy zaproszenia wszystkim postaciom mumiowego uniwersum. Nie mamy pewności, kto przyjdzie, spodziewamy się Jeżyka, Psa, Biedronki, Pancerników, Sokoła, Fok, 15 tysięcy ludzi z osiedla za przystankiem, Profesora Sasaskiego, Duszana z motorem, Pana z saturatorem, Macieja, Jędrzeja, Pani Serwuowej z Panem Eugeniuszem i oczywiście Symfonicznego Chóru oraz wielu, wielu innych gości, których jako niespodzianki zachować pragniemy. Tak szalonego, nieprzewidywalnego i brawurowego spektaklu Mumio jeszcze nie było.

 

Ponadto w ramach jubileuszu:

 • Wernisaż wystawySemantic Pseudo Child Art, nowego kierunku w sztukach plastycznych zainicjowanego w latach 90-tych przez Dariusza Basińskiego i Tomasza Skorupę, który ujrzy światło dzienne tym razem w pracach wszystkich członków Mumio i ich przyjaciół. Nowatorski kierunek odwołuje się do dziecka ukrytego w każdym człowieku i wyzwala pierwotny dziecięcy ogląd często poważnej rzeczywistości. Prace eksponowane na wystawie zostaną zlicytowane podczas aukcji na dobry cel.
 • Kopytko i Mazy – Mumio w reklamie, przegląd wybranych dokonań Mumio w dziedzinie reklamy telewizyjnej. Gościem specjalnym będzie Iwo Zaniewski.
 • Projekcja kinowa filmów z wielokrotnie nagradzanej kampanii dla operatora sieci komórkowej. Unikalna możliwość zobaczenia filmów niepublikowanych i zarejestrowanych improwizacji.
 • Projekcja kinowa filmów kampanii wizerunkowej dla firmy z branży farmaceutycznej. Kilkuminutowe komediowe etiudy filmowe prosto z gabinetu lekarskiego.
 • Rozmowa z twórcami i anegdoty z planu filmowego.

 

Kalendarium:

 • 17 czerwca – spektakl Welcome Home Boys
 • 18 czerwca
  Legendarny spektakl Kabaret Mumio,
  Wernisaż  wystawy Semantic Pseudo Child Art
  Kopytko i Mazy– Mumio w reklamie
 • 24 czerwca – spektakl Przybora na 102
 • 27 czerwca – Ktoś zapukał mi do buta, spektakl finałowy

 

Uwaga!  To jedyna taka propozycja w historii Mumio, prosimy odważnie korzystać!

 

Przeczytaj również

Nasze magazyny

Reklama

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

Follow on Twitter

Reklama

Reklama