Skywayrun Airport Gdańsk 2019

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

W nocy 8/9 czerwca odbył się II Skywayrun Airport Gdańsk 2019, nocny bieg na 5 kilometrów po płycie lotniska. W zawodach wzięło udział 4 tysiące biegaczy. Najszybszy zawodnik Przemysław Lasoń przybiegł na metę po 15’47’’, najszybsza kobieta Aleksandra Pochranowicz skończyła bieg po 18’13’’. Pełne wyniki: https://wyniki.datasport.pl/results2944/.

Organizatorami Skywayrun Airport Gdańsk 2019 byli Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy i agencja Monster Event.

Reklama

„Skywayrun to wyjątkowy bieg, bo organizowany jest na terenie działającego cywilnego lotniska. To na pewno największy tego typu bieg w Polsce, a może i w Europie. Mimo dwukrotnie większej liczby uczestników niż w zeszłym roku, wszystkie sprawy organizacyjne przebiegały bardzo sprawnie” – mówi Michał Dargacz, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Gdańsk. W tym roku bieg rozpoczął się równo o godzinie 1.00. Żeby dostać się na płytę lotniska, biegacze musieli przejść taką samą odprawę jak przed podróżą samolotem. Tuż przed biegiem przeprowadzona została rozgrzewka, a sygnałem do startu był wystrzał z racy. Pogoda sprzyjała, bo wieczór i noc okazały się bezwietrzne.

Wśród zwycięzców biegu w kilku kategoriach rozdane zostały atrakcyjne nagrody. Najszybsi biegacze i biegaczki otrzymali m.in. vouchery na wakacje w Grecji, luksusowy samochód na weekend, karnety na siłownię, vouchery do sklepów i kawiarni. Przed biegiem na terenie terminalu pasażerskiego T2 odbyły się m.in. pokazowe mecze piłki nożnej z udziałem zawodniczek i zawodników Futsal Ladies, Wybrzeża Gdańsk Handball, Trefla Sopot, Trefla Gdańsk i GKŻ Wybrzeża.

Przeczytaj również

Reklama