Sztuka, regionalność i biznes. Pomorska przestrzeń jakiej jeszcze nie było!

Nasze magazyny
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Oklaski Stanisławie to urokliwa, historyczna kociewska wieś położona w pobliżu Tczewa i drogi do Trójmiasta. Na jej obrzeżach, w budynku dawnej owczarni tamtejszego pałacu, powstaje miejsce spotkań i możliwości. Miejsce otwarte na spotkania okolicznościowe, biznes, ale także wydarzenia artystyczne.

Oklaski witają szpalerem starych dębów i zielenią przyległego parku. Wnętrze to ponad 450 m2 przestrzeni i taras obiecujący wytchnienie. W tworzeniu projektu wzięli udział czołowi projektanci wnętrz publicznych i restauracyjnych – Rafał Kaletowski i Maciej Ryniewicz, znani m.in. z takich trójmiejskich projektów jak Haos w Gdyni czy Lokal Wiśniewski w Gdańsku.

Pracy nad Oklaskami przyświeca idea połączenia szacunku do historii miejsca z nowoczesnymi i ponadczasowymi rozwiązaniami. Zrewitalizowana została oryginalna, czerwona cegła z XIX w. oraz niezwykła konstrukcja drewniana wewnątrz. Z tarasu rozpościera się widok na park i pejzaż okolicznych pól. Panuje tu harmonia z naturą.

„Z ogromną dbałością przygotowujemy obiekt do realizacji szerokiego wachlarza wydarzeń okolicznościowych, biznesowych i artystycznych.” – mówi Monika Gostkowska z zespołu Oklaski Stanisławie. “Dobrze poczują się tu ci, którzy cenią sobie piękno architektury, krajobrazu i detalu” – dodaje.

Twórcy Oklasków chcą zaproponować mieszkańcom Tczewa, Trójmiasta i okolic nieszablonową przestrzeń dla ich wyjątkowych wydarzeń. Przyjęcie weselne w stylu slow, zaślubiny plenerowe, ciekawa kuchnia, piękne wnętrze, czy nawet poprawiny w formie garden party – Oklaski wychodzą naprzeciw trendom w weselnej branży. Zespół Oklasków pomoże również zadbać o dobór wsparcia spośród swoich rekomendowanych partnerów z branży muzycznej, artystycznej, florystycznej. Wszytko, żeby zachować spójność i wysoką jakość obsługi przyjęcia.

“Wiemy, że wyróżniających się przestrzeni brakuje na Pomorzu. Również wydarzenia biznesowe, takie jak konferencje, szkolenia i bankiety firmowe, ograniczone są bardzo często do wnętrz hoteli i podobnych obiektów. My chcemy zaproponować rozwiązanie z jednej strony dostosowane do wymagającego klienta biznesowego, z drugiej strony dające oddech” – mówi Katarzyna Franusiak odpowiedzialna za kontakt z klientami.

Wnętrze Oklasków daje wiele możliwości aranżacji, a dzięki modułowej ścianie umożliwia dostosowanie przestrzeni do liczby gości i konwencji spotkania. Na miejscu do dyspozycji gości pozostaje też zaplecze techniczne i multimedialne. Taras i otaczający Oklaski park dają możliwość organizacji wydarzeń plenerowych, takich jak pikniki czy grill.

Oklaski to również kuchnia. Poza propozycjami dla osób ceniących sobie fuzję kuchni z różnych regionów Europy, przyroda Kociewia narzuciła ukłon w stronę kuchni slow. W menu Oklasków można znaleźć propozycje oparte na sezonowości, z produktami od lokalnych dostawców, własnymi kiszonkami z letnich warzyw czy wędzonkami przyrządzanymi od początku do końca w Oklaskach.

Stanisławie to miejscowość doskonale skomunikowana zarówno z sąsiadującym Tczewem (5 minut samochodem), jak i Trójmiastem, dzięki bliskości Autostrady A1 (zjazd: Stanisławie, 25 minut od Lotniska im. Lecha Wałęsy, nieco ponad 30 minut od ścisłego centrum Gdańska). Dla osób, które swoje spotkanie wiążą z noclegami, Oklaski proponują bazę noclegową w położonym o kilka minut samochodem, trzygwiazdkowym Hotelu Link.

Zresztą, żadne szczegółowe opisy nie są w stanie oddać uroku tego miejsca. Dlatego też, warto odwiedzić je przy najbliższej okazji i samemu przekonać się o atrakcyjności przestrzeni w Stanisławiu. Oklaski zdecydowanie się należą.

Reklama