Początek lata w Gdańskiej Filharmonii

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dobiega powoli końca sezon artystyczny Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Sezon pełen wzruszeń, których dostarczyły nam koncerty wybitnych artystów i zespołów. W czerwcu czekają nas jednak jeszcze 4 koncerty symfoniczne i kilka wydarzeń związanych z dniem dziecka.

7 czerwca odbędzie się koncert na zakończenie sezonu artystycznego Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. W programie znajdzie się V Koncert Fortepianowy L. van Beethovena i I Symfonia G. Mahlera. Solistką wieczoru będzie wybitna pianistka z Gruzji starszej generacji, Elisso Wirsaladze.

Reklama

W dwie następne niedziele odbędą się 2 koncerty promenadowe, 16.6 i 23.6 o godz. 18.00. Koncerty są o tyle wyjątkowe, że składają się z dwóch części, z których pierwsza odbywa się na sali koncertowej, a druga na scenie letniej na parkingu na Ołowiance od strony kładki. Podczas pierwszego z wieczorów orkiestra symfoniczna Filharmonii wykona głównie muzykę z filmów z lat 1950-80 wyprodukowanych na Kaukazie. W drugiej części wystąpi zespół IRIAO.

Drugi koncert 23.06 wypełni także muzyka filmowa, ale dużo bardziej związana z Hollywood z muzyką ze Star Wars i Władcy Pierścieni na czele. Nie zabraknie też wspomnień muzycznych z polskiego kina. Usłyszymy fragmenty orkiestrowe z filmu „Noce i Dnie” czy „Szpieg w masce” (piosenkę „Miłość ci wszystko wybaczy”). Zaśpiewa Katarzyna Jaracz. W drugiej części zagra zaś zespół „Chłopcy kontra Basia”.

28.6 o godz. 20.00 w Archikatedrze Oliwskiej odbędzie się inauguracja 62. Międzynarodowego Festiwalu Organowego w Oliwie. Wraz orkiestrą Filharmonii wystąpią soliści, Hanna Dys – organy i Mirosław Pachowicz – fagot. Wykonane zostaną utwory S. Moniuszki, A. Panufnika i M. Surzyńskiego. Pierwszy z nich obchodzi w tym roku 200-lecie swoich urodzin stąd w wielu miejscach w Polsce celebruje się tą okazję poprzez wykonania różnych jego kompozycji.

Filharmonia przygotowała także program edukacyjny dla dzieci na samym początku miesiąca. W nd 2.6 odbędą się ostatnie w tym roku, niezwykle popularne warsztaty muzyczne dla dzieci z rodzicami. Także 2.6 odbędzie się inny koncert, O-ku-la-la-ry. Usłyszymy muzykę W. Szomańskiego ilustrującą wiersze J. Tuwima. W dniach 3-4.6 wysłuchamy ostatnich w tym roku koncertów dla szkół z udziałem śpiewaków, tancerzy i… kwartetu akordeonowego!

Obecny, 73. sezon Polskiej Filharmonii Bałtyckiej dopełnią jeszcze letnie cykle koncertów Chopin nad wodami Motławy, na które składają się recitale pianistyczne w lipcu w Foyer Filharmonii oraz Muzyka w Zabytkach. Jest to sierpniowy cykl bezpłatnych koncertów w różnych historycznych budynkach miasta.

Wszystkie bieżące informacje o Filharmonii można znaleźć na filharmonia.gda.pl oraz na fb na profilu Filharmonia Bałtyckai Filharmonia Bałtycka dla dzieci.

Przeczytaj również

Nasze magazyny

Reklama

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

Follow on Twitter

Reklama

Reklama