ANYWHERE          TV

Przepis na lustro

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

W dzisiejszych czasach kiedy najbardziej ekskluzywnym materiałem w wystroju wnętrz jest przestrzeń, warto przypomnieć sobie o zbawiennej mocy luster. Najstarsze lustra, a w zasadzie zwierciadła, pochodzą już z epoki kamienia łupanego. Wykonywano je wówczas ze szlifowanych kamieni. Późniejsze czasy to polerowany metal, a dzisiaj większość luster to zwierciadła szklane. Jakiś czas temu zapytano mnie o cechy apartamentu, wnętrza klasy „premium”. Przy dzisiejszych cenach za metr, premium to przede wszystkim przestrzeń. Jednakże, nie każdego stać na przestrzeń, a kiedy nie ma takiej możliwości, możemy trochę oszukać, pobawić się wnętrzem, wprowadzając do niego zwierciadła. Dobrze usytuowane lustro, które odbije wspaniały, rozświetlony widok z okna, da nam niejako dodatkowe okno we wnętrzu, da przestrzeń i rozjaśni pomieszczenie.

Naturalnie, zawsze pamiętać należy jednak o przeznaczeniu apartamentu. Jeżeli jest to miejsce pod wynajem lub do korzystania przez właścicieli czasowo można pozwolić sobie nawet na zastosowanie luster na całej głównej ścianie salonu. Sądzę jednak, że oglądanie odbicia domowników, poruszających się bez ustanku obrazów w lustrze zastosowanych w ten sposób w mieszkaniu użytkowanym codziennie mogłoby drażnić właściciela. Wówczas wąskie korytarze, łazienki i nieoczywiste zakamarki to miejsca idealne do zastosowania luster.

Pamiętać musimy jednak zawsze o jednym elemencie – co odbije owe lustro? Musi to być interesujący element wnętrza, ładny i wart odbicia. Warto pamiętać co jest po drugiej stronie lustra…

 

Autor

Lucyna Kołodziejska –Eleganckie kontrasty to element, który pojawia się w jej życiu nieustannie. Zawodowo architekt wnętrz i historyk sztuki, od 13 lat prowadzi autorską pracownię architektury wnętrz „Fabryka wnętrz”. We wnętrzach, które projektuje, takie kontrasty pojawiają się niejednokrotnie. Prywatnie od podobnych kontrastów nie stroni.

Przeczytaj również

Nasze magazyny

Reklama

[instagram-feed]

Reklama