Pora obiadowa – podsumowanie tygodnia

W zeszłym tygodniu i nawet kilka dni przed ruszyliśmy z naszym nowy projektem – Pora Obiadowa Program kulturalny.

Pierwszy odcinek to spotkanie z Rafałem Bryndalem. Podczas rozmowy, Rafał opowiedział nam o tym dlaczego poparzył się kawą, dokąd zmierzają nie tylko Litwini, ale i Polacy, a konkretniej – ich poczucie humoru i o tym, że kobiety…to kobiety są i nie ma co dodawać.

Kolejnym gościem naszego programu była Honorata Witańska. Mówiła dużo i treściwie, począwszy od swojej wycieczki do Nowego Jorku, o której mówić nie chciała, poprzez lot na księżyc, który uskutecznić, by mogła, aż po początki i najnowsze elementy pracy swej artystycznej.

Zaraz po Honoracie, odwiedziła nas Jagoda Szelc. Choć zdziwiona specyficznym tonem, jaki jej imię i nazwisko przybiera w ustach innych ludzi, szybko przeszła na bardziej nośne tematy, takie jak kultura głęboka, radość wszelaka oraz zabijanie studenta w studencie.

Następnie przyszła pora na Ewę Kochańską, dokumentalistkę, a prywatnie bardzo sympatyczną osobę. Opowiadała o swojej pracy twórczej i o tym jak powstał jej film, od krótkiej etiudy do poważnego przedsięwzięcia artystycznego.

Ostatnim gościem, którego przyjemność mieliśmy gościć była Anna Szarek. Zwana również Perłą Baroku, przyszła do nas w sukni, również barokowej, by opowiedzieć czy sztuka wysoka zachęca (zachęca), czy nie odstrasza (nie odstrasza) i jakie są najlepsze sposoby na poprawienie dobrego humoru.

Więcej – w przyszłym tygodniu. Serdecznie zapraszamy, jak zawsze, w Porze Obiadowej.

ZOBACZ WIĘCEJ

REKLAMA