Energia, pasja i autentyczność – Cheap Tobacco

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Dzisiaj ciężko wskazać jednego konkretnego artystę, którego lubi się najbardziej. To często się zmienia, bo sama muzyka się zmienia i za każdym razem pojawiają się nowe debiuty, które zaskakują i zaklepują sobie miejsce na mojej liście ulubionych artystów. Osobiście jak słucham pewnych solistów czy zespołów, od razu szukam czegoś co mnie zaskoczy, czegoś co sprawi, że będę chciała ten zespół poznać bliżej i że, przede wszystkim, będę chciała o tym napisać. Zupełnym przypadkiem jakiś czas temu miałam okazję być na ich premierowym koncercie, w Studio im. Agnieszki Osieckiej w Radiowej Trójce, a jak już nie raz się przekonałam, Trójka to kuźnia talentów. I tak też było w ich przypadku.

Cheap Tobacco, zespół z bluesową i bardzo charyzmatyczną wokalistką na froncie, charakteryzuje ich energia, pasja, autentyczność, mocne vintage’owe brzmienie połączone z lekkością i świeżością melodii.

Natalia to dziewczyna która zaczyna mówić i już ją lubisz. Nie bez powodu dwukrotnie wybrana została najlepszym kobiecym bluesowym głosem w Polsce! Świeżość, fajna energia, fajni ludzie! Cheap Tobacco w ciągu 8 lat istnienia zagrało już ponad 450 koncertów w Polsce i za granicą. Wystąpili m.in. na Rawa Blues, Juwenaliach, Suwałki Blues Festival, Bochum Total. Zespół w swojej historii zdobył wiele nagród Grand Prix oraz nagród publiczności. Wokalistka zespołu została uznana za najlepszy bluesowy głos w Polsce w 2015 oraz 2016 roku, ponadto zespół został okrzyknięty odkryciem roku 2013. Po wydaniu debiutanckiego albumu „Promises Of Tomorrow” zagościli ze swoją muzyką w radiowej „Trójce”, zyskując uznanie redaktorów muzycznych takich jak Piotr Baron, Jan Chojnacki czy Wojciech Mann. Od kilku lat podbijają serca publiczności w całej Polsce. Moje podbili swoim występem na żywo, a że jestem stała w uczuciach to tak już zostanie i od tamtego momentu śledzę ich poczynania.

 
Reklama
 
Reklama

Pomimo uznania w świecie „bluesowym”, ich muzyka wybiega daleko poza jego granice, czerpiąc z dorobku muzyki rockowej, soulowej, pop, funky, zaczepiając również o lekką psychodelikę. Ich drugi autorski album „Szum”, który swoją premierę miała we wrześniu 2018 roku, polecam najbardziej. Utwory z tego krążka to dawka dobrego vintage’owego brzmienia oraz mocnych riffów, ale i snujących się, ciężkich, zadymionych i przestrzennych ballad. Teksty opowiadające o wewnętrznych konfliktach, z którymi mierzy się każdy z nas, o odejściu, tym na chwilę i tym nieodwracalnym. O przemijaniu, ale też o nadziei na finalną zgodę i porozumienie.

Kto lubi i ceni dobre teksty, żywiołowość, energię mocnych brzmień jak i nostalgię spokojniejszych ballad – zakocha się w muzyce tego zespołu!

 

Zespół w składzie:

Natalia Kwiatkowska, Robert Kapkowski, Michał Bigulak, Bartek Kołodziejski

Zdjęcia: Vilk Stepovy

Reklama