Międzynarodowy Festiwal Perła Baroku – Takie rzeczy nie dzieją się gdzie indziej!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Międzynarodowy Festiwal Perła Baroku – Koncerty Mistrzów odbywa się od 2008r. W spektakularny sposób pojawił się w zabytku klasy „0” zwanym „Perłą Baroku na Mazowszu” w oddalonej 16 km od centrum Warszawy Kobyłce, przełamując stereotypy w tworzeniu i popularyzacji wysokiej kultury. Efekt? – do dziś jego koncerty zobaczyło ponad 45 tys ludzi. Występowali tu zdobywcy m.in. Grammy, Midem, Diapason d’Or, Gramophone i zwycięzcy najbardziej prestiżowych konkursów muzycznych świata.

W dniach 9-16 czerwca odbędzie się 12. edycja wydarzenia.

Festiwal od zawsze prezentuje różnorodne gatunki muzyczne, poszukuje smaku znakomitych interpretacji i nowych światowych trendów. Obecna jest tu muzyka od renesansu po flamenco, jazz, czy world music, a kluczem doboru artystów była i pozostaje nadzwyczajna osobowość artystyczna.

Występowali tu najwięksi na świecie, wśród nich prof. Hopkinson Smith, absolwent Harvardu, amerykański lutnista, którego 30 albumów zdobyło ponad 40 najważniejszych wyróżnień fonograficznych, znakomity Carlos Pinana Conesa– hiszpański gitarzysta flamenco, nazywany następcą Paco de Lucia, Peter Holman- brytyjska ikona stylowego wykonawstwa, Accademia Strumentale Italiana di Verona- zdobywcy Midem Classical Award, Kevin Kenner- zwycięzca konkursu chopinowskiego, Kati Debretzeni – koncertmistrzyni Orchestra of the Age of Enlightenment i English Baroque Soloists, Olga Pasiecznik, Leszek Możdżer i wielu innych.

Festiwal słynie ze znakomitej gorącej atmosfery, niezwykłego piękna i różnorodności koncertów, i najwyższego poziomu artystycznego. Misją festiwalu jest prezentować sztukę wartą zapamiętania, niepowtarzalną, wysmakowaną, przy jednoczesnym otwarciu drzwi i absolutnej dostępności.

Nie tylko publiczność uwielbia tę atmosferę.

„Nie będzie przesadą powiedzieć, że twoja organizacja festiwalu znajduje się wśród najlepszych europejskich festiwali muzycznych” napisał zdobywca Grammy Kira Kravtsov po koncercie w Kobyłce. Carlos Pinana- znakomity gitarzysta flamenco, nazywany następcą Paco de Lucii powiedział: „Jestem bardzo szczęśliwy, że mogłem dzielić się moją muzyką z tak nadzwyczajnymi i gorącymi ludźmi. Jestem pewny, że ten festiwal należy do najlepszych w Polsce”.

Kobyłka ma ok 22 tys mieszkańców. Festiwal Perła Baroku gromadzi 4500 słuchaczy corocznie, co porównawszy do 22tys mieszkańców miasteczka- daje udział na poziomie ponad 20%.

Takie rzeczy nie zdarzają się gdzie indziej!

Reklama