Z miłością jest jak z muzyką – nie można jej wyjaśnić, trafia bez słowa – prosto w serce. Sorry Boys MIŁOŚĆ…

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

W tym roku już kilka fantastycznych premier płytowych za nami, być może jeszcze kilka przed nami, ale to na ich płytę czekałam najbardziej i trochę z utęsknieniem, bo od wydania ostatniego albumu „Roma” minęły już 3 lata.

Zespół Sorry Boys polecił mi kilka lat temu mój znajomy. Ma bardzo dobry gust muzyczny, więc od razu sprawdziłam. Przesłuchałam kilka kawałków i natychmiast ta muzyka wpadła mi w ucho. I tak już zostało! W 2010 roku zadebiutowali na polskim rynku muzycznym. Nie słychać ich w każdej komercyjnej stacji radiowej, za to idą swoją drogą i odnoszą ogromne sukcesy. Ich muzyka to numer jeden na polskiej alternatywnej scenie i nie tylko.

Reklama

Największe festiwale i wydarzenia muzyczne –  oni już tam byli, a ludzie ich pokochali. Ciężko zapracowali na to gdzie są dzisiaj, sami tworzą, sami komponują i mają zawsze pełne sale na koncertach.Dzisiaj wydają już swoją czwartą płytę, trochę inną od poprzednich, ale nadal w wyjątkowym klimacie zespołu.„Miłość” to pierwszy w pełni polskojęzyczny i najbardziej piosenkowy album Sorry Boys. Znalazło się na nim 11 utworów wypełnionych nośnymi melodiami i dojrzałymi tekstami Beli Komoszyńskiej. „Miłość” pokazuje oblicza najważniejszego uczucia świata z prywatnej i uniwersalnej perspektywy. Portretuje kobiecość uchwyconą w procesie życiowej zmiany i robi to z przytupem. Gościem specjalnym albumu jest Kayah, która przejmująco zaśpiewała w jednym z utworów.

Bela o płycie: „Miłość to najważniejsze słowo świata. Kocham kochać. Na tej płycie jestem piewcą miłości jako Kobieta, jako Matka i Człowiek. Piosenki na nią pisałam w najszczęśliwszym okresie mojego życia. Kobiety, mężczyźni, nasza córka, miasto Warszawa to są bohaterowie, których znam, rozumiem, kocham. I ja, w procesie zmiany, raz jako Bogini Matka, raz jako Carmen. Towarzyszyły mi zapachy Buddy, Biblii i Flamenco oraz filmowa trylogia miłosna Luci Guadagnino. “Miłość” jest najbardziej bezpośrednim z naszych albumów. Jeszcze nigdy moje życie prywatne i zawodowe nie było ze sobą tak nierozerwalnie związane, jak podczas powstawania tej płyty. Po raz pierwszy wszystkie teksty na płytę napisałam w języku polskim. Proces tworzenia muzyki i słów na “Miłość” był wyjątkowo natchniony i radosny. Chciałabym, żeby w ten sam sposób te piosenki odnalazły swoje miejsce w życiu słuchaczy.”

Po barokowym bogactwie „Romy” zespół zapragnął bardziej przejrzystych piosenkowych form. Jednocześnie na tym albumie wybrzmiewają smyczki, etniczne cymbały, kalimba czy harfa. Tę nietypową orkiestrę prowadzą gitary i fortepian. „Naszym genialnym muzycznym gościem jest Kayah, która przejmująco zaśpiewała w „Carmen”. Do współpracy zaprosiliśmy także kwartet smyczkowy pod batutą Magdy Laskowskiej” – opowiada Bela. 

Producentem muzycznym albumu jest Marek Dziedzic. Za miks i mastering odpowiada Rafał Smoleń. Miksem pierwszego singla, „Jesteś Pragnieniem” zajął się Bartosz Dziedzic.

Bela, Tomasz i Piotr tworzą muzykę, która wpisuje się idealnie w mój gust, posiadają ten nienazwany przeze mnie pierwiastek jaki w muzyce szukam. Ich muzyka nie jest popularna, ale jest wyjątkowa, ponieważ jest autentyczna. Obawiam się jednak, że w tym roku możemy już nie usłyszeć tak dobrego albumu. Dojrzałość artystyczna na najwyższym poziomie! 

O muzyce warto pisać, ale żeby coś poczuć, trzeba słuchać, także zachęcam bardzo do słuchania i wpuszczenia odrobiny miłości do swojego domu!

zdjęcia autorstwa Darek Kawki / ZPAV

Autor

Justyna Bzdak – Radości z życia szuka w muzyce, a spokoju i przestrzeni w górach. Muzycznie nie zamyka się na konkretne gatunki, słucham wszystkiego, co mnie poruszy. Dorastała przy The Kelly Family, dziś najbliżej mi do polskiej alternatywy. Na co dzień marketing i Social Media, co daje osiem godzin dziennie za biurkiem w jednej z warszawskich agencji reklamowych, po 17:00 zaś odkrywa uroki stolicy, chodzi na koncerty i czyta ładnie wydane magazyny! Autorka bloga Towarzyska.

Przeczytaj również

Nasze magazyny

Reklama

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

Follow on Twitter

Reklama