Rewolucja w dentystyce. Gdyński gabinet inwestuje w nowe technologie!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Wizyta u dentysty kojarzy się zazwyczaj z pewną dozą dyskomfortu. Jest to rzecz, którą musimy robić, ale jednocześnie niespecjalnie chętnie udajemy się do stomatologa. Okazuje się jednak, że zupełnie niepotrzebnie.

Nowe technologie pozwalają bowiem usprawnić i uprzyjemnić wizytę, sprawić, by dbanie o zdrowe i ładne zęby było czystą przyjemnością. Gdyński gabinet Cadent wprowadza właśnie do swojej oferty innowacyjną usługę z wykorzystaniem wycisku cyfrowego.

Reklama

Na czym to polega? Cóż, tradycyjny, analogiczny sposób polega na włożeniu przez dentystę do ust pacjenta masy, która rozpływa się po nich i zastyga. Robione jest to w celu uzyskania wycisku szczęki, który następnie można badać i na jego podstawie kontynuować leczenie lub tworzyć korony i licówki. Kojarzy się to z niesmakiem, a wiele osób ma odruch wymiotny podczas wizyty.

Na szczęście, z pomocą przychodzą nowe technologie. Za pomocą skanera wewnętrzustnego Carestream 3600, dentyści z gabinetu Cadent mogą teraz zupełnie nieinwazyjnie i precyzyjnie określić łuki zębowe i zęby pacjenta, dzięki czemu stworzenie na tego podstawie implantów i koronek staje się banalnie proste. Ba, na podstawie tego skanu, lekarz może dokładnie zaprojektować w formie cyfrowej nie tylko konkretne usprawnienia naszego uzębienia, ale także, co ciekawe, jak będzie wyglądał nasz uśmiech.

Dzięki temu narzędziu wizyta u dentysty przestanie być ciężarem, a stanie się nie tylko bezbolesną codziennością, ale także interesującą przygodą.

Przeczytaj również

Nasze magazyny

Reklama

[instagram-feed]

Reklama

Reklama