Szmaragd i krokodyle, czyli nowa autorska marka butów Kasi Sokołowskiej

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Kasia Sokołowska, czyli współczesna kobieta orkiestra. Zasłynęła przede wszystkim jako reżyser i choreograf pokazów mody, później jako jedna z jurorek programu Top Model. Teraz debiutuje ze swoją autorską marką Emeralds and Crocodiles, w której każda kobieta z pewnością znajdzie buty skrojone na swoją stopę.

Kasia Sokołowska dobrze wie, jak cenna jest para idealnych butów. Cały dzień na pełnych obrotach, w kilku miejscach w ciągu doby, a do tego w każdym z nich trzeba prezentować się nienagannie. I chociaż tak, jak każda kobieta, Kasia kocha szpilki, w jej pierwszej kolekcji nie zabrakło ukłonu w stronę wygody i komfortu. Wysokie obcasy przeplatają się z eleganckimi balerinkami i to dosłownie, ponieważ zamawiając parę pięknych szpilek Emeralds and Crocodiles, balerinki o takiej samej kolorystyce dostajemy w prezencie. Takich podarunków się przecież nie odmawia.  

Co istotne, produkcja butów odbywa się w Polsce, w warsztatach wykwalifikowanych rzemieślników. Jak na wysokiej klasy obuwie przystało, nie brakuje też włoskiego akcentu. Kopyto szewskie zostało zaprojektowane właśnie we Włoszech na wzór autorskiego projektu Kasi. Jak się trzyma na stopie? Nie przekonamy się, dopóki nie spróbujemy.

Na największą pochwałę zasługuje jednak kampania promująca nową obuwniczą markę na polskim rynku. Nie brakuje koloru, a przy tym energii, odniesień do sztuki graficznej, a także sporej dozy humoru i dystansu. A ten przecież w modzie jest najważniejszy.

Autor

Malwina Wawrzynek – pasjonatka i analityk mody. Redaktor, stylista, kolorysta i baczny obserwator tego, co w modzie było, jest i będzie. Połówka duetu Malwa&Michał – projektu, który ma na celu promowanie rzetelnej wiedzy o rynku, trendach i mechanizmach związanych z modą. Jest typem naukowca, wiedzę o modzie czerpie więc studiując publikacje, pokazy, trendy i otoczenie. W krakowskiej Artystycznej Alternatywie wykłada analizę kolorystyczną, ponieważ wie, że kolor i moda zawsze idą w parze. Choć najczęściej wybiera czerń, zagadnienia barwy nie mają dla niej żadnych tajemnic. Współpracuje z poczytnymi tytułami oraz instytucjami branży mody. Przyznaje, że w pracy jest niemal 24/7, bo według niej moda nigdy nie śpi.

Przeczytaj również

Nasze magazyny

Reklama

[instagram-feed]

Reklama