Znamy już program Europejskiej Nocy Muzeów!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Już 18 maja od godz. 19:00 do 1:00 kolejna edycja Nocy Muzeów. Instytucje kultury przygotowały specjalne atrakcje, zarówno dla najmłodszych uczestników, jak i tych nieco starszych. Oprócz wystaw, rekonstrukcji, czy zwiedzania na co dzień niedostępnych zakamarków muzeów, można będzie wziąć udział w różnorodnych warsztatach, wycieczkach, konkursach, grach miejskich, a nawet pokazach mody!

Zapraszamy na nocne wojaże nie tylko w Trójmieście, ale także w Tczewie, Żukowie, Kartuzach, Będominie, Waplewie Wielkim, Łapinie, Pruszczu Gdańskim i Helu. W 11 miastach będzie otwartych ponad 40 instytucji kulturalnych! Wstęp jest bezpłatny lub za symboliczną złotówkę. Na niektóre wydarzenia i warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy.

Podczas Nocy Muzeów uruchomione zostaną specjalne trasy autobusów i trolejbusów. Niektóre z nich będą zabytkowe, więc sama podróż do muzeum będzie przyjemnością.

Tegorocznymi organizatorami są: Akademia Sztuk Pięknych, Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia, Europejskie Centrum Solidarności, Gdańska Galeria Miejska, Gdański Teatr Szekspirowski, Hevelianum, Instytut Kultury Miejskiej, Muzeum Archeologiczne w Gdańsku, Muzeum Gdańska, Muzeum II Wojny Światowej, Muzeum Narodowe w Gdańsku, Nadbałtyckie Centrum Kultury, Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku, Politechnika Gdańska, Polska Akademia Nauk Biblioteka Gdańska, Polska Filharmonia Bałtycka, Pomorskie Centrum Informacji Turystycznej, Polska Japońska Akademia Technik Komputerowych, Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, Muzeum Miasta Gdyni, Żaglowiec Zawisza Czarny, Muzeum Kaszubskie w Kartuzach, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie.

To jednak nie wszystkie instytucje, które w tym roku będą biorą udział w Nocy Muzeów! Szczegółowy program: http://nocmuzeow.ikm.gda.pl oraz na jedynym oficjalnym wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/269812500638161/!

Reklama