Znamy już program Europejskiej Nocy Muzeów!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Już 18 maja od godz. 19:00 do 1:00 kolejna edycja Nocy Muzeów. Instytucje kultury przygotowały specjalne atrakcje, zarówno dla najmłodszych uczestników, jak i tych nieco starszych. Oprócz wystaw, rekonstrukcji, czy zwiedzania na co dzień niedostępnych zakamarków muzeów, można będzie wziąć udział w różnorodnych warsztatach, wycieczkach, konkursach, grach miejskich, a nawet pokazach mody!

Zapraszamy na nocne wojaże nie tylko w Trójmieście, ale także w Tczewie, Żukowie, Kartuzach, Będominie, Waplewie Wielkim, Łapinie, Pruszczu Gdańskim i Helu. W 11 miastach będzie otwartych ponad 40 instytucji kulturalnych! Wstęp jest bezpłatny lub za symboliczną złotówkę. Na niektóre wydarzenia i warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy.

Reklama

Podczas Nocy Muzeów uruchomione zostaną specjalne trasy autobusów i trolejbusów. Niektóre z nich będą zabytkowe, więc sama podróż do muzeum będzie przyjemnością.

Tegorocznymi organizatorami są: Akademia Sztuk Pięknych, Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia, Europejskie Centrum Solidarności, Gdańska Galeria Miejska, Gdański Teatr Szekspirowski, Hevelianum, Instytut Kultury Miejskiej, Muzeum Archeologiczne w Gdańsku, Muzeum Gdańska, Muzeum II Wojny Światowej, Muzeum Narodowe w Gdańsku, Nadbałtyckie Centrum Kultury, Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku, Politechnika Gdańska, Polska Akademia Nauk Biblioteka Gdańska, Polska Filharmonia Bałtycka, Pomorskie Centrum Informacji Turystycznej, Polska Japońska Akademia Technik Komputerowych, Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, Muzeum Miasta Gdyni, Żaglowiec Zawisza Czarny, Muzeum Kaszubskie w Kartuzach, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie.

To jednak nie wszystkie instytucje, które w tym roku będą biorą udział w Nocy Muzeów! Szczegółowy program: http://nocmuzeow.ikm.gda.pl oraz na jedynym oficjalnym wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/269812500638161/!

Przeczytaj również

Nasze magazyny

Reklama

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

Follow on Twitter

Reklama

Reklama