Wielki powrót BlackBerry! Rewolucja czy ewolucja

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

BlackBerry. Marka – fenomen. W ciągu kilku lat zrewolucjonizowała myślenie o telefonach w biznesie. Nie tylko przejęła praktycznie cały rynek aparatów używanych w świecie finansjery, ale stała się ikoną kultury, pojawiając się w filmach, serialach i programach telewizyjnych. Ostatnio powraca na rynek z nowymi smartfonami – czy będziemy świadkami kolejnej rewolucji?

Zanim jednak do tego przejdziemy, zastanówmy się – co zaważyło na sukcesie BlackBerry? Skąd wzięła się moda na słynne telefony z klawiaturą? Odpowiedź jest dość niespodziewana. Otóż – bezpieczeństwo danych.Choć produkty marki przyciągały atrakcyjnym wyglądem i ergonomiczną budową, to BlackBerry stał się ikoną za sprawą dostępu do skrzynki mailowej w czasie rzeczywistym oraz właśnie bezpieczeństwa w korzystaniu z telefonu z dostępem do Internetu. Wzrost zagrożeń związanych z upowszechnieniem m.in. mobilnych usług bankowych – współczesne smartfony często połączone są z naszymi kontami bankowymi – wpłynął na zwiększenie inwestycji branży telekomunikacyjnej w zabezpieczenia danych użytkowników. Dawniej mimo mniejszej liczby zagrożeń, dużo łatwiej było potencjalnym hakerom uzyskać dostęp do cennych danych, znajdujących się na urządzeniu. Zagrożenie jest nadal dość duże, szczególnie w przypadku używania telefonu w celach służbowych.

Powracając jednak do kluczowej kwestii, czyli sprawy bezpieczeństwa – co w dobie współczesnych smartfonów wyposażonych w antywirusy i zapory może wnieść taka marka jak BlackBerry? Otóż… zdecydowanie więcej bezpieczeństwa. Nie da się ukryć, że żyjemy w czasach,w których liczba zagrożeń dotyczących dostępu do wartościowych danych zgromadzonych na naszym telefonie lub możliwych do uzyskania za jego pośrednictwem jest bardzo duża. W tym niewielkim urządzeniu znajdują się przecież zapisane hasła do serwisów społecznościowych, skrzynek e-mailowych, numery kart płatniczych, zainstalowane są aplikacje bankowe, a także zamontowane są oczy i uszy w postaci aparatów oraz mikrofonów, które w razie narażenia na atak mogą zostać zdalnie włączone. Słowem – telefon stał się jednym z głównych narzędzi i znalazł się w centrum naszego życia prywatnego i zawodowego. Dlatego BlackBerry oferuje najwyższy poziom bezpieczeństwa w sieci za pomocą nowoczesnych, autorskich i innowacyjnych technologii. Implementowane są one w każdą warstwę urządzenia – od sprzętowej, w postaci kluczy kryptograficznych wstrzykiwanych w podzespoły, przez poprawki i modyfikacje kolejnych poziomów systemu, aż po przystępny sposób interakcji z użytkownikiem w postaci aplikacji DTEK™. Pamiętać należy, że nawet najlepsze zabezpieczenia nie wystarczą, jeśli są zbyt skomplikowane w użytkowaniu. Dlatego aplikacja do zarządzania bezpieczeństwem została zaprojektowana tak, aby w prosty, graficzny sposób przedstawić jego poziom, a także pokierować użytkownika w kolejnych krokach prowadzących do poprawienia ochrony. Ogromną jej zaletą jest również zdolność do ciągłego monitorowania działania doinstalowanych przez użytkownika aplikacji, dzięki czemu każde podejrzane działanie w tle jest natychmiast rozpoznawane i raportowane w postaci powiadomienia. Włączanie mikrofonu, aparatu, wysyłanie płatnych SMS-ów i tym podobne sytuacje nigdy nie mają miejsca bez wiedzy użytkownika, kiedy na straży stoi DTEK™. Kwestię bezpieczeństwa urządzeń BlackBerry rozwiniemy w kolejnych artykułach.

Bezpieczeństwo nie jest jednak jedynym elementem wyróżniającym tę markę. Nie sposób pominąć wyjątkowego designu, który od zawsze stanowił o wyjątkowości BlackBerry. Pod tym względem najnowszy model Key2 prezentuje się jeszcze lepiej niż poprzednie wersje kultowego BlackBerry. Połączenie klasycznego smartfonu z charakterystyczną fizyczną klawiaturą zdecydowanie wyróżnia się na tle wyglądających podobnie urządzeń, które możemy spotkać na rynku.

Obecnie w sprzedaży znajdziemy BlackBerry Key2 w kolorze czarnym i czerwonym w wersji Dual SIM ze 128 GB pamięci oraz jego odchudzoną wersję w kolorze granatowym – BlackBerry Key2 LE z dyskiem o pojemności 64 GB.

Przeczytaj również

Nasze magazyny

Reklama

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

Follow on Twitter

Reklama

Reklama