Wielki powrót BlackBerry! Rewolucja czy ewolucja

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

BlackBerry. Marka – fenomen. W ciągu kilku lat zrewolucjonizowała myślenie o telefonach w biznesie. Nie tylko przejęła praktycznie cały rynek aparatów używanych w świecie finansjery, ale stała się ikoną kultury, pojawiając się w filmach, serialach i programach telewizyjnych. Ostatnio powraca na rynek z nowymi smartfonami – czy będziemy świadkami kolejnej rewolucji?

Zanim jednak do tego przejdziemy, zastanówmy się – co zaważyło na sukcesie BlackBerry? Skąd wzięła się moda na słynne telefony z klawiaturą? Odpowiedź jest dość niespodziewana. Otóż – bezpieczeństwo danych.Choć produkty marki przyciągały atrakcyjnym wyglądem i ergonomiczną budową, to BlackBerry stał się ikoną za sprawą dostępu do skrzynki mailowej w czasie rzeczywistym oraz właśnie bezpieczeństwa w korzystaniu z telefonu z dostępem do Internetu. Wzrost zagrożeń związanych z upowszechnieniem m.in. mobilnych usług bankowych – współczesne smartfony często połączone są z naszymi kontami bankowymi – wpłynął na zwiększenie inwestycji branży telekomunikacyjnej w zabezpieczenia danych użytkowników. Dawniej mimo mniejszej liczby zagrożeń, dużo łatwiej było potencjalnym hakerom uzyskać dostęp do cennych danych, znajdujących się na urządzeniu. Zagrożenie jest nadal dość duże, szczególnie w przypadku używania telefonu w celach służbowych.

Powracając jednak do kluczowej kwestii, czyli sprawy bezpieczeństwa – co w dobie współczesnych smartfonów wyposażonych w antywirusy i zapory może wnieść taka marka jak BlackBerry? Otóż… zdecydowanie więcej bezpieczeństwa. Nie da się ukryć, że żyjemy w czasach,w których liczba zagrożeń dotyczących dostępu do wartościowych danych zgromadzonych na naszym telefonie lub możliwych do uzyskania za jego pośrednictwem jest bardzo duża. W tym niewielkim urządzeniu znajdują się przecież zapisane hasła do serwisów społecznościowych, skrzynek e-mailowych, numery kart płatniczych, zainstalowane są aplikacje bankowe, a także zamontowane są oczy i uszy w postaci aparatów oraz mikrofonów, które w razie narażenia na atak mogą zostać zdalnie włączone. Słowem – telefon stał się jednym z głównych narzędzi i znalazł się w centrum naszego życia prywatnego i zawodowego. Dlatego BlackBerry oferuje najwyższy poziom bezpieczeństwa w sieci za pomocą nowoczesnych, autorskich i innowacyjnych technologii. Implementowane są one w każdą warstwę urządzenia – od sprzętowej, w postaci kluczy kryptograficznych wstrzykiwanych w podzespoły, przez poprawki i modyfikacje kolejnych poziomów systemu, aż po przystępny sposób interakcji z użytkownikiem w postaci aplikacji DTEK™. Pamiętać należy, że nawet najlepsze zabezpieczenia nie wystarczą, jeśli są zbyt skomplikowane w użytkowaniu. Dlatego aplikacja do zarządzania bezpieczeństwem została zaprojektowana tak, aby w prosty, graficzny sposób przedstawić jego poziom, a także pokierować użytkownika w kolejnych krokach prowadzących do poprawienia ochrony. Ogromną jej zaletą jest również zdolność do ciągłego monitorowania działania doinstalowanych przez użytkownika aplikacji, dzięki czemu każde podejrzane działanie w tle jest natychmiast rozpoznawane i raportowane w postaci powiadomienia. Włączanie mikrofonu, aparatu, wysyłanie płatnych SMS-ów i tym podobne sytuacje nigdy nie mają miejsca bez wiedzy użytkownika, kiedy na straży stoi DTEK™. Kwestię bezpieczeństwa urządzeń BlackBerry rozwiniemy w kolejnych artykułach.

Bezpieczeństwo nie jest jednak jedynym elementem wyróżniającym tę markę. Nie sposób pominąć wyjątkowego designu, który od zawsze stanowił o wyjątkowości BlackBerry. Pod tym względem najnowszy model Key2 prezentuje się jeszcze lepiej niż poprzednie wersje kultowego BlackBerry. Połączenie klasycznego smartfonu z charakterystyczną fizyczną klawiaturą zdecydowanie wyróżnia się na tle wyglądających podobnie urządzeń, które możemy spotkać na rynku.

Obecnie w sprzedaży znajdziemy BlackBerry Key2 w kolorze czarnym i czerwonym w wersji Dual SIM ze 128 GB pamięci oraz jego odchudzoną wersję w kolorze granatowym – BlackBerry Key2 LE z dyskiem o pojemności 64 GB.

Reklama