Festiwal Młodzi i Film Canal+ fundatorem nagród w Konkursie Krótkometrażowych Debiutów Filmowych!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Telewizja Canal+ została fundatorem nagród w tegorocznym Konkursie Krótkometrażowych Debiutów Filmowych podczas Festiwalu Młodzi i Festiwal. Ponadto partnerami są firmy Heliograf i Studio Dźwiękowe Fonograf. Łącznie na zwycięzców czekają nagrody w wysokości prawie 50 000 złotych.

Podobnie jak w ubiegłym roku partnerem w konkursie została telewizja Canal+, która tym razem przeznaczyła po 10 000 złotych dla zwycięzców Jantarów 2019 za najlepszy krótkometrażowy film animowany, dokumentalny oraz fabularny.

– Młodzi i Film to festiwal absolutnie kluczowy dla rozwoju polskiej kinematografii. Inwestujemy w polskie kino już blisko 25 lat i wiemy, jak ważny jest filmowy debiut, dlatego tak mocno angażujemy się w koszaliński festiwal. – mówi Alicja Gancarz, kierowniczka ds. programowych Canal+. Dodatkowo Canal+ zakupi również licencje do każdego z trzech zwycięskich filmów.

W tym roku autor najlepszych zdjęć do filmu krótkometrażowego otrzyma ufundowaną przez Heliograf nagrodę w wysokości 10 000 zł  z przeznaczeniem na sprzęt oświetleniowy i zdjęciowy do kolejnego filmu. Firma Heliograf już od kilku lat jest partnerem nagrody za najlepsze zdjęcia.

– Ten rodzaj pomocy młodym, utalentowanym osobom powoduje naszą niezwykłą radość i dumę, więc staramy się w ramach naszych możliwości realizować kolejne tego typu projekty mające na celu wspieranie pasji i umiejętności młodych autorów zdjęć na początku ich drogi zawodowej. – mówi Andrzej Jędrzejewski, właściciel firmy. Z kolei Studio Dźwiękowe Fonograf ufundowało nagrodę w wysokości 8 000 zł z przeznaczeniem na udźwiękowienie kolejnego filmu. Na Festiwal Młodzi i Film w Koszalinie przyjeżdżam od wielu lat, rok w rok uczestnicząc w tym wyjątkowym spotkaniu twórców – młodych, starszych i najbardziej doświadczonych. Wielokrotnie filmy, nad którymi pracowałem, brały udział w Festiwalu, a każda dyskusja po filmie, każde spotkanie (w kinie czy wieczorem na plaży) jest i było cennym doświadczeniem. Tym bardziej cieszę się, że nadal mogę być częścią Festiwalu. – tłumaczy współpracę z Festiwalem Radosław Ochnio, właściciel Studia Dźwiękowego Fonograf.

O tym, które filmy powalczą o nagrody w Konkursie Krótkometrażowych Debiutów Filmowych, Festiwal poinformuje w połowie maja.

Festiwal Młodzi i Film odbędzie się w dniach 10-15 czerwca 2019 roku w Koszalinie. Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie Filmowców Polskich oraz Centrum Kultury 105 w Koszalinie. Festiwal współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Przedsięwzięcie zrealizowano dzięki wsparciu Województwa Zachodniopomorskiego.

Reklama

Mech

W jednej z lektur, które ostatnio czytałam, zasugerowano mi zwerbalizowanie