Festiwal Młodzi i Film Canal+ fundatorem nagród w Konkursie Krótkometrażowych Debiutów Filmowych!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Telewizja Canal+ została fundatorem nagród w tegorocznym Konkursie Krótkometrażowych Debiutów Filmowych podczas Festiwalu Młodzi i Festiwal. Ponadto partnerami są firmy Heliograf i Studio Dźwiękowe Fonograf. Łącznie na zwycięzców czekają nagrody w wysokości prawie 50 000 złotych.

Podobnie jak w ubiegłym roku partnerem w konkursie została telewizja Canal+, która tym razem przeznaczyła po 10 000 złotych dla zwycięzców Jantarów 2019 za najlepszy krótkometrażowy film animowany, dokumentalny oraz fabularny.

Reklama

– Młodzi i Film to festiwal absolutnie kluczowy dla rozwoju polskiej kinematografii. Inwestujemy w polskie kino już blisko 25 lat i wiemy, jak ważny jest filmowy debiut, dlatego tak mocno angażujemy się w koszaliński festiwal. – mówi Alicja Gancarz, kierowniczka ds. programowych Canal+. Dodatkowo Canal+ zakupi również licencje do każdego z trzech zwycięskich filmów.

W tym roku autor najlepszych zdjęć do filmu krótkometrażowego otrzyma ufundowaną przez Heliograf nagrodę w wysokości 10 000 zł  z przeznaczeniem na sprzęt oświetleniowy i zdjęciowy do kolejnego filmu. Firma Heliograf już od kilku lat jest partnerem nagrody za najlepsze zdjęcia.

– Ten rodzaj pomocy młodym, utalentowanym osobom powoduje naszą niezwykłą radość i dumę, więc staramy się w ramach naszych możliwości realizować kolejne tego typu projekty mające na celu wspieranie pasji i umiejętności młodych autorów zdjęć na początku ich drogi zawodowej. – mówi Andrzej Jędrzejewski, właściciel firmy. Z kolei Studio Dźwiękowe Fonograf ufundowało nagrodę w wysokości 8 000 zł z przeznaczeniem na udźwiękowienie kolejnego filmu. Na Festiwal Młodzi i Film w Koszalinie przyjeżdżam od wielu lat, rok w rok uczestnicząc w tym wyjątkowym spotkaniu twórców – młodych, starszych i najbardziej doświadczonych. Wielokrotnie filmy, nad którymi pracowałem, brały udział w Festiwalu, a każda dyskusja po filmie, każde spotkanie (w kinie czy wieczorem na plaży) jest i było cennym doświadczeniem. Tym bardziej cieszę się, że nadal mogę być częścią Festiwalu. – tłumaczy współpracę z Festiwalem Radosław Ochnio, właściciel Studia Dźwiękowego Fonograf.

O tym, które filmy powalczą o nagrody w Konkursie Krótkometrażowych Debiutów Filmowych, Festiwal poinformuje w połowie maja.

Festiwal Młodzi i Film odbędzie się w dniach 10-15 czerwca 2019 roku w Koszalinie. Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie Filmowców Polskich oraz Centrum Kultury 105 w Koszalinie. Festiwal współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Przedsięwzięcie zrealizowano dzięki wsparciu Województwa Zachodniopomorskiego.

Przeczytaj również

Nasze magazyny

Reklama

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

Follow on Twitter

Reklama

Reklama