Kredo

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Wszystko co tworzę nie jest wynikiem inspiracji innymi artystami czy wypadkową jakichś wzniosłych przeżyć wewnętrznych. Nie kreuję sztuki zaangażowanej, choć sama dość często zbyt empatycznie i ideologicznie wchodzę w teraźniejszość. Sztuka w moim wydaniu podyktowana jest gestem ręki. Jest swobodna i lekka. Wynika z potrzeby ciała i ciało też przedstawia.

Tak, główną pasją dla mnie jest człowiek. Mania wnikliwej obserwacji pozwala mi wracać pamięcią do każdego gestu i każdej jego krzywizny. Swobodnie deformuję tę bryłę jedynie po to, by dać jej przestrzeń, szansę do bycia interpretowaną. Nadaję jej ruch i niedopowiedzenie, co oswobadza ją z konkretnej formy jaką stanowi w rzeczywistości. Lubię to. Lubię wolność.

Reklama
Advertisement

(Opis rysunków – wersja mocna)

Kobiety – forma.

Stworzona, by móc ją określać, dookreślać, korygować, komentować. Przecież każdy się wypowie.

Idealnie zdefiniowana przez normy i kanony. Nic tylko odtwarzać i powtarzać, i powtarzać, i powtarzać. Idealna. Piękna. O to chodzi. MA SIĘ PODOBAĆ.

Gówno prawda. Nuda. Banał.

Kreuję ją na nowo. Na przekór wbitej do głowy machinalnej chęci imponowania innym. Chęci zaspokajania ich potrzeb i oczekiwań. Zgniatam w dłoniach Waszą normę. Rozciągam ją, deformuję. Wprawiam w ruch i zostawiam. Niech będzie częścią mebla, ściany, wnętrza. Niech dziwi lub nie wzrusza. Nieważne. MA BYĆ. Po prostu.

 

tekst: Justyna Mikusz

Przeczytaj również

Mech

W jednej z lektur, które ostatnio czytałam, zasugerowano mi zwerbalizowanie

Nasze magazyny

Reklama

[instagram-feed]

Reklama

Reklama