Pakowanie – co wolno, a czego nie?

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Zbliżają się wakacje, coraz częściej myślimy o pakowaniu – dlatego też przychodzimy z pomocą…

Jedną z najważniejszych i najtrudniejszych do spełnienia rzeczy, o której trzeba pamiętać, są wprowadzone przez linie lotnicze limity. Niestety, każdy dodatkowy centymetr lub kilogram może oznaczać dodatkowe wydatki.

Wszelkie informacje o limitach związanych z dopuszczalną wagą, wymiarami i liczbą sztuk bagażu podręcznego i rejestrowanego przedstawione są na stronie internetowej linii lotniczej, którą będziemy podróżować.

Jeśli macie wątpliwości czy Wasz bagaż nie jest zbyt ciężki, warto pakować się tak, by w razie problemów przy odprawie szybko przepakować cięższe rzeczy i przełożyć je do bagażu podręcznego (kurtka, książki). Dodatkowo, zanim odprawimy bagaż główny, zastanówmy się, czy w podręcznym nie mamy czegoś, co może zostać zakwestionowane przy jego kontroli, tj. płyny i kosmetyki (kremy, pasty, perfumy) powyżej 100 ml, jak również ostro zakończone przedmioty (nie tylko scyzoryk, ale również np. cążki do paznokci). Jeśli nie chcemy ich stracić, muszą zostać przepakowane do bagażu głównego. Pamiętajcie, żeby koniecznie zapoznać się z listą produktów zabronionych, udostępnioną na stronach lotnisk oraz linii lotniczych.

pakowanie_na_lot

Należy pamiętać również o odpowiednim zewnętrznym przygotowaniu bagażu – zdjąć należy wszelkie mogące spowodować pomyłkę naklejki z poprzednich lotów (jedyne, co powinno wisieć, to przewieszka z kontaktem do właściciela), a także schować lub spiąć paski i sznurki, gdyż mogą one spowodować utrudnienia w transporcie na taśmach oraz dodatkowe uszkodzenia samego bagażu

W bagażu oddawanym do luków nie powinniśmy umieszczać nic wartościowego np. dokumentów, pieniędzy, biżuterii, elektroniki itp. Dodatkowym zabezpieczeniem może być kłódeczka bądź oferowane na lotniskach foliowanie bagażu, będące dość skutecznym sposobem zabezpieczenia.

Warto również odpowiednio oznaczyć swój bagaż tak, aby inny pasażer nieświadomie nie zabrał nam naszej walizki, ponieważ wygląda identycznie jak jego. Na wszelki wypadek dobrze jest kupić walizkę czy torbę o nietypowym wzorze czy kolorze, a w ostateczności, zawiązać na niej w widocznym miejscu jaskrawą wstążeczkę.

Życzymy więc wspaniałych podróży i bezproblemowego pakowania! 🙂

Przeczytaj również

Reklama