Ruszyła budowa hotelu Holiday Inn Express w Rzeszowie

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka będzie miał w swoim sąsiedzwie nowy hotel. Spółka Chopin Airport Development przekazała generalnemu wykonawcy, firmie ERBUD, plac budowy pod realizację inwestycji hotelowej Holiday Inn Express. Przyjęcie pierwszych gości planowane jest w drugiej połowie 2019 r.

120-pokojowy obiekt będzie jednym z najnowocześniejszych hoteli tej klasy w Europie. Ma służyć nie tylko pasażerom portu lotniczego, ale także klientom pobliskiej G2A Areny oraz licznym firmom ulokowanym w sąsiedztwie podrzeszowskiego lotniska.

Zdaniem Władysława Ortyla, marszałka województwa podkarpackiego, powstanie hotelu najnowszej generacji to kolejny sygnał dynamicznego rozwoju Doliny Lotniczej.

– Kolejnym impulsem dla nowych inwestycji będzie budowa nowej drogi lotniskowej, a w przyszłości komunikacji kolejowej – zapowiada marszałek. – Ważnym elementem tego rozwoju jest baza hotelowa o najwyższym standardzie, której budowa właśnie się rozpoczyna. Tak nowoczesny obiekt to dopełnienie innowacyjnego krajobrazu tego miejsca oraz całego województwa podkarpackiego.

hotel_rzeow_jasionka

Gheorghe Marian Cristescu, Prezes Zarządu Chopin Airport Development (CAD), podkreśla, że potencjał regionu Podkarpacia, na który składa się m.in. rozwój rzeszowskiego lotniska oraz bliskość strefy ekonomicznej i centrum kongresowego, pozwala na optymizm w kwestii powodzenia nowej inwestycji: – Chopin Airport Development jest doświadczonym operatorem i inwestorem hoteli przylotniskowych. Hotel Holiday Inn Express przy rzeszowskim lotnisku będzie kolejnym obiektem
w portfolio CAD, a InterContinental Hotels Group kolejną siecią obok Marriott International, Hilton i Best Western, z którą podejmujemy współpracę. Potencjał, jaki widzimy w regionie, daje nam podstawy sądzić, że nasza nowa inwestycja odniesie bardzo duży sukces. Mówił również o tym premier Mateusz Morawiecki obecny przy podpisaniu umowy franczyzowej ws. hotelu Holiday Inn Express podczas ostatniego Kongresu 590 w Rzeszowie. Premiernie ukrywał zadowolenia, że taki obiekt powstanie właśnie na Podkarpaciu, co w konsekwencji przyczyni się do wsparcia rozwoju Polski Wschodniej.

Michał Tabisz, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka, stwierdził, że konieczność poszerzenia oferty noclegowej to jeden z warunków dalszego dynamicznego rozwoju lotniska.

– Lokalizacja hotelu w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska ma dla tego  procesu ogromne znaczenie. Z roku na rok obsługujemy w Jasionce coraz więcej pasażerów i otwieramy kolejne międzynarodowe połączenia. To oznacza konieczność zapewnienia komfortowego noclegu nie tylko podróżnym, ale również załogom czy pracownikom obsługi technicznej. Wierzę, że marka Holiday Inn Express szybko zyska ich uznanie.

hotel_rzeow_jasionka_1

Rozpoczęcie budowy i przekazanie placu Generalnemu Wykonawcy, firmie ERBUD, uruchomiło proces inwestycji hotelowej. Zgodnie z założonym harmonogramem tak, pierwsi goście zostaną przyjęci w drugiej połowie przyszłego roku.

Holiday Inn Express najnowszej, czwartej generacji jest marką ekonomiczną stworzoną przez sieć IHG w odpowiedzi na potrzeby ludzi wychowanych w świecie nowych technologii. Hotel będzie dysponował nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi oraz przestrzenią, która pozwoli na integrację pomiędzy gośćmi. Elewacja budynku w co najmniej 30 procentach zostanie wykonana ze szkła. Podcięcie hotelu na parterze powoli stworzyć efekt głębi oraz przytulnego wnętrza, przyciągającego uwagę zarówno pasażerów jak i osób podróżujących samochodem. Dodatkową ozdobą elewacji będą glify okienne w kolorach marki – niebieskim oraz zielnym. W strefie zewnętrznej powstanie przestrzeń rekreacyjna z uporządkowaną zielenią oraz betonowo – drewnianymi ławkami.

Reklama