Port Lotniczy Gdańsk zapowiada największy w Polsce bieg po płycie lotniska

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
SKYWAYRUN GDAŃSK AIRPORT 2019 odbędzie się 8-9 czerwca 2019 roku. W wydarzeniu będzie mogło uczestniczyć nawet 4000 biegaczy.

Tegoroczna edycja SKYWAYRUN GDAŃSK AIRPORT była pierwszym tego typu biegiem po działającym lotnisku cywilnym, przeprowadzonym na tak dużą skalę. W porównaniu z innymi portami lotniczymi, na których realizowano zawody, w Gdańsku umożliwiono start nie 1000, a aż 2000 uczestnikom. Zainteresowanie biegiem było tak ogromne, że wszystkie pakiety startowe rozeszły się w pierwszych kilku godzinach od momentu uruchomienia systemu dystrybucji.  

Ze względu nie tylko na olbrzymie zainteresowanie, ale również fantastyczną atmosferę imprezy, Zarząd Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy we współpracy z firmą Monster Event podjął decyzję o zorganizowaniu kolejnej edycji biegu na jeszcze większą, niespotykaną dotąd skalę!

skywayrun_2019-min

„Nawet jeśli sami nie biegamy, to mamy również wielkiego sportowego ducha. To, co w sporcie jest piękne, to pokonywanie swoich słabości, stawianie sobie coraz wyżej poprzeczki i dzięki ciężkiej pracy, osiąganie wytyczonych celów. Naszym celem na 2018 rok jest obsłużenie 5 min pasażerów. W temacie biegania również chcemy przekroczyć kolejny limit, pokazać, że można, że damy radę! W czerwcu 2018 udało nam się z dużym powodzeniem zrealizować bieg dla 2000 osób. W czerwcu 2019 roku pobiegniemy w liczbie dwukrotnie większej. Na drogę startową lotniska wpuścimy aż 4000 biegaczy! Wiem, że pod względem organizacyjnym to będzie to niesłychanie trudne wyzwanie, ale znając swój zespół, wiem, że damy radę. Mało tego, nauczeni doświadczeniami z tego roku, postaramy się zrobić to jeszcze lepiej!” – powiedział Tomasz Kloskowski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Przyszłoroczna edycja biegu SKYWAYRUN GDAŃSK AIRPORT odbędzie się 9 czerwca 2019 roku o godzinie 1 w nocy, po wylądowaniu ostatniego samolotu, a przed porannymi operacjami startów.

 

mat. prasowe

Reklama