Dziecko na pokładzie

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Koniec urlopu rodzinnego i czas powrotu do domu nie zawsze musi się kończyć wyczerpującym powrotem.

Fakt, że podróż z maluchem jest nie lada wyzwaniem. Jeżeli nie chcesz skupić na sobie nienawistnych spojrzeń współtowarzyszy rejsu, przeczytaj, jak przygotować się do lotu tak, by podróż minęła przyjemnie i bez problemów dla wszystkich.

1. Wykup miejsce w samolocie

Nawet jeżeli dziecko jest małe, wykup dla swojej pociechy osobne miejsce, gdzie możesz wpiąć fotelik. Zarówno Tobie, jak i maluchowi podróż minie o wiele wygodniej. Jeżeli dziecko jest w wieku powyżej dwóch lat, zadbaj, aby przydzielone miejsca były obok siebie. W tym celu należy dokonać wcześniejszej odprawy z zakupem miejsc. Systemy rezerwacyjne często przydzielają miejsca losowo lub są one oddzielone z powodu braku dwóch sąsiednich siedzeń w różnych strefach samolotu.

2. Uzbrojony po zęby

Upewnij się, że masz przy sobie wszystkie niezbędne akcesoria i artykuły pielęgnacyjne-lekarstwa, pieluchy, mokre chusteczki oraz wszystko inne, co może być potrzebne. Nie daj się złapać z zaskoczenia, bo na wysokości nie znajdziesz sklepu z artykułami pierwszej potrzeby.

doroze_z_dzieckie_szczecin-

3. Kocyk, sweterek, bluza

Nawet w przypadku ciepłych, a nawet gorących dni, spakuj ciepłe okrycie dla większego dziecka oraz kocyk dla mniejszego. W samolocie przez klimatyzację często jest zdecydowanie chłodniej.

4. Chwila relaksu

Zadbaj o to, by w bagażu podręcznym znalazły się zabawki lub akcesoria do rysowania. Jest to najlepszy sposób na skupienie uwagi dziecka oraz wygospodarowanie chwili dla siebie podczas podróży. Doskonale sprawdzą się nowe gadżety, które przyciągną uwagę na dłużej. Pamiętaj że lotnisko jest miejscem pełnym sklepów oferujących artykuły dla dzieci.

5. Smoczek i cukierki

Zmiana ciśnienia w samolocie źle wpływa na wszystkich i często powoduje dyskomfort, zatykając nam uszy. Dziecko nie potrafi poradzić z tym sobie tak dobrze jak dorosły, zatem podczas startu i lądowania daj młodszemu dziecku smoczek, a starszemu cukierki do ssania. Jeżeli również nie radzisz sobie z problemem zatkanych uszu, również się poczęstuj! Dodatkowa rada specjalistów – nie pozwalaj dziecku spać podczas startu i lądowania samolotu. Trudniej mu będzie odetkać uszy po przebudzeniu.

6. Tylko spokój nas uratuje

Jeżeli Twoje dziecko ma gorszy dzień, nie przejmuj się nadto współpasażerami. Nawet jeśli się irytują, nie pozwól, by Twój nerwowy nastrój udzielił się maluchowi, bo to tylko pogorszy sytuację.

Reklama