Samolotem na krótki wypad weekendowy z Portu Lotniczego Olsztyn – Mazury

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
City–break, czyli weekendowa forma zwiedzania europejskich miast. Już teraz możesz wybrać się na krótką wyprawę z wylotem z Portu Lotniczego Olsztyn – Mazury. Poznaj nowe miejsca szybko, tanio i wygodnie, bez marnowania czasu na kilkugodzinne dojazdy do innych lotnisk!

Jeśli jesteś miłośnikiem intensywnego i krótkiego zwiedzania, mamy dla Ciebie kilka propozycji. Z Portu Lotniczego Olsztyn – Mazury możemy polecieć do Londynu, Lwowa oraz Dortmundu. Trzy piękne miasta, które mają wiele do zaoferowania dla turystów.

Rejsy do Londynu są realizowane przez dwóch przewoźników: irlandzki Ryanair do Londynu Stansted we wtorki, czwartki i soboty oraz węgierski Wizz Air do Londynu Luton w poniedziałki, środy i piątki. Za sprawą takiego rozkładu lotów do Londynu, można się wybrać na krótki weekend lub go trochę wydłużyć, bowiem miasto przepełnione jest fantastycznymi miejscami, które warto zobaczyć. Począwszy od tak kultowych miejsc jak London Eye, pałac Buckingham czy Pałac Westminsterski. Miłośnicy muzyki, w szczególności twórczości The Beatles, powinni udać się na słynną Abbey Road, która została uwieczniona na ich albumie o tej samej nazwie. Londyn jest miastem idealnym dla różnego typu podróżujących. Znajdą tu dla siebie miejsce osoby, lubiące podziwiać architekturę miast przechadzając się po Oxford Street, ich naturę, spacerując po Hyde Parku czy odwiedzając Sky Garden. Z pewnością osoby, które chcą zwiedzić Londyn w całości, powinny rozważyć nie jedną, a kilka weekendowych wycieczek.

Chcąc się przenieść w szybki sposób do klimatycznego miasta, warto skorzystać z połączenia realizowanego przez Polskie Linie Lotnicze LOT, które z Szyman latają do Lwowa we wtorki oraz soboty. Jest to idealne miejsce dla osób, które kochają przechadzać się po urokliwych starych rynkach. Lwowski rynek otoczony jest XVIII- i XIX-wiecznymi kamienicami, a jeśli to nie jest wystarczające, zawsze można wybrać się na spacer uliczkami starego miasta. Ze względu na historię Lwowa i to, że było to miasto spotkań różnych kultur, zwiedzać można kościoły sąsiadujące ze sobą, jednak należące do innych religii. Będąc przy tematyce religijnej, warto wybrać się na cmentarz Łyczakowski. Znajdują się tam piękne rzeźby nagrobne, a także groby wybitnych osób: Marii Konopnickiej oraz między innymi Gorgolewskiego, architekta opery Lwowskiej, którą też warto odwiedzić. Wyprawę po Lwowie dobrze jest zakończyć na wzgórzu zamkowym. Widać z niego panoramę całego miasta, co pozwala na ponowne podziwianie wcześniej odwiedzonych miejsc z dalszej perspektywy.

Teraz czas na coś dla fanów piłki nożnej. Połączenie z Dortmundem realizowane przez linię lotniczą Wizz Air w piątki oraz poniedziałki to dobra okazja na zrobienie prezentu bliskiej osobie, która kocha piłkę nożną, w szczególności ligę niemiecką. Za sprawą szybkiego lotu, już w ciągu niecałych 2 godzin można przenieść się w okolice stadionu Borussii Dortmund. Przy okazji można zahaczyć o muzea znajdujące się w Dortmundzie, począwszy od Muzeum Dziedzictwa Przemysłowego Zeche Zollern, poprzez Muzeum Prześladowań, kończąc na Muzeum Browarnictwa. Ważną częścią każdej podróży jest również odwiedzanie różnych reastauracji. W Dortmundzie można się udać na obiad do obrotowej restauracji, która mieści się w wieży Floriana na wysokości 140 metrów. Smakując regionalnej kuchni, można podziwiać panoramę miasta z każdej jego strony. Dodatkowo wieża usytuowana jest w parku, w którym znajdują się piękne ogrody kwiatowe.

 

Aktualny rozkład lotów można sprawdzić na stronie internetowej lotniska www.mazuryairport.pl lub dzwoniąc na infolinię pod numer +48 89 544 34 34.

Reklama