Anywhere logo

Mały Woodstock na Podkarpaciu

2017-08-05
...
W ciągu kilku lat Cieszanów Rock Festiwal wyrobił sobie dobrą markę pośród rodzimych imprez rockowych. Tegoroczna edycja może tylko poprawić jego notowania.

W dniach 17-20 sierpnia niewielki Cieszanów na Podkarpaciu, jak co roku przeżyje najazd fanów rocka. W tym właśnie czasie odbywa się tutaj Cieszanów Rock Festiwal – impreza, która z roku na rok rośnie.

Największą gwiazdą tegorocznego CRF będzie zespół, który stał się inspiracją choćby dla takich gwiazd, jak Nightwish, Within Temptation czy Epica. Therion, bo o nich mowa, w tym roku świętuje 30-lecie istnienia. Niezmordowany lider grupy, kompozytor i gitarzysta Christofer Johnsson, to jednocześnie muzyczny wizjoner. Therion to praktycznie całkowicie jego dzieło – on odpowiada za muzykę, dobór instrumentalistów, czy w końcu image grupy. To za jego sprawą zespół przeszedł również ewolucję muzyczną, stając się przed laty prekursorem symfonicznego metalu – Johnsson połączył na albumach Therion stylistykę metalową z muzyką poważną, operą czy muzyką barokową. Nic dziwnego, że grupa posiada rzesze fanów na całym świecie i uznawana jest za kultową.

Jelonek-mat.prasowe

Występ Therion nie będzie jednak jedynym wartym uwagi wydarzeniem podczas tegorocznego Cieszanów Rock Festiwalu. Na deskach imprezy nie zabraknie także innych gwiazd. Jedną z największych będą bez wątpienia Riverside – polski zespół progresywnorockowy, będący światową gwiazdą gatunku. Będzie to koncert wyjątkowy – grupa wraca bowiem do regularnego funkcjonowania po śmierci gitarzysty Piotra Grudzińskiego, jednego z założycieli i ojców sukcesu kwartetu. W Cieszanowie zagrają też inne gwiazdy polskiej muzyki rockowej i nie tylko. Nie zabraknie legend sceny, jak choćby Pidżamy Porno czy Kobranocki, na CRF powróci także Happysad. Cieszanowska publiczność będzie mogła podziwiać także ukraiński metalcore’owy Jinjer, który z miesiąca na miesiąc zdobywa sobie coraz więcej zwolenników na całym świecie. Ze swoim żywiołowym show wystąpią także jedyny w swoim rodzaju żywiołowy heavymetalowy skrzypek Jelonek i polska legenda stoner metalu Corruption. Skład uzupełnią popularni polscy wykonawcy, których zawsze warto zobaczyć na żywo, tacy jak Kabanos, Ørganek czy Bednarek.

Jednym ze stałych punktów Cieszanów Rock Festiwalu są tak zwane koncerty monograficzne „3x...” – w ich ramach trzykrotnie podczas jednej edycji festiwalu prezentuje się jeden artysta, za każdym razem z inną formacją lub innym repertuarem. Tegoroczne „3x...” poświęcone zostało muzycznej rodzinie Waglewskich. W Cieszanowie wystąpi zatem niezmordowane Voo Voo dowodzone przez Wojciecha Waglewskiego, osobny koncert zagrają jego synowie Fisz i Emade jako Fisz Emade Tworzywo. Trzecim występem będzie koncert grupy łączącej oba pokolenia Waglewskich – Waglewski Fisz Emade.

Pełen line-up festiwalu oraz wszelkie niezbędne informacje znajdziecie na stronach:

www.cieszanowrockfestiwal.pl i www.facebook.com/cieszanowrockfestival. Bilety na festiwal można zakupić online oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży Eventim.

cieszanow