REKLAMA
Anywhere logo

Dziewczyna w oknie

2016-04-22
...

fot.: Megan Alter | theOrlowska Agency

modelka: Vitoria | Just Models

stylizacje: Rebeka Kadlicsek

miejsce: Chalet Saudade, Sintra, Portugalia

tekst: Katharina Vorndran

Fotografia modowa w portugalskiej Sintrze

Cliff Richards powiedział kiedyś: „Portugalia jest uspokajająca. Siedzę na tarasie, oglądając winiarnię i czuję się odcięty od świata. Każdy potrzebuje czegoś takiego”.

Każdy, kto kiedykolwiek potrzebował odciąć się od codzienności, wie, jakie to uczucie. Małe historyczne miasteczko w portugalskich górach, blisko oceanu to odpowiednie miejsce, by zapomnieć o codziennych problemach i po prostu zrelaksować się w ciągu kilku dni. Uczucie odprężenia i letnie wakacje zostały uchwycone na serii zdjęć modowych Megan Alter, zatytułowanej „Dziewczyna w oknie”.

Mieszkająca w Amsterdamie, ale pochodząca z północnej części Nowego Jorku fotografka w zeszłym roku spędziła w Portugalii pełen przygód tydzień, podczas którego robiła zdjęcia dla magazynu modowego i lifestylowego. „Dziewczyna w oknie” była pierwszą sesją z kilku wykonanych w Portugalii. Modelka – Victoria z agencji Just Models – postarała się pokazać swobodny styl życia portugalskiego miasteczka Sintra. Jej naturalna śródziemnomorska uroda nie tylko świetnie współgrała z ubraniami w kolorach ziemi, ale również odzwierciedlała prostotę i naturalne piękno, jakie można znaleźć na portugalskiej wsi.

Wakacje jak z bajki

Małe, ale stare miasto Sintra położone jest około 25 kilometrów od Lizbony, stolicy Portugalii. Sintra słynie ze starożytnej architektury, która przyciąga turystów z całego świata. Antyczne miasto nad oceanem jest jak wyciągnięte prosto z bajki – czas się tu zatrzymał. Wieki temu swoje domy i pałace budowali tutaj możni, by uciec od spiekoty portugalskiego lata. Nic dziwnego, że znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO od 1995 roku.

Fotografia modowa

Na potrzeby swojej sesji Megan Alter wybrała wspaniały hotel typu Bed&Breakfast. Natknęła się na niego, kiedy poszukiwała inspiracji i kreatywnych lokacji do zdjęć. Staroświeckie meble i zabytkowy dom pomogły pokazać czar Sintry. Antyczne miasto bogatych i modnych jest zawsze warte odwiedzenia.

Megan Alter w Polsce reprezentowana jest przez agencję artystyczną theOrlowska.

www.theorlowska.com

Galeria zdjęć


REKLAMA
REKLAMA